produkty

EnGarde DeLuxe vesta pre skryté nosenie

Od svojho uvedenia na trh, sa model vesty EnGarde DeLuxe stal najpopulárnejším a súčasne naším najpredávanejším produktom. Ochrana nositeľa je zabezpečená – na rozdiel od mnohých konkurentov – celokruhovo v rozsahu 360°, pričom poskytuje chránenej osobe maximálnu ochranu pred zásahmi projektilmi strelných zbraní a súčasne umožňuje nenápadné a komfortné skryté nosenie.
EnGarde DeLuxe je technologicky pokrokový výrobok, využívajúci vlákna DYNEEMA® k zabezpečeniu maximálnej ochrany.
EnGarde DeLuxe je ideálnou voľbou  pre príslušníkov ozbrojených  zborov, zamestnancov SBS-iek, operátorov kontraktorských spoločností , osobných strážcov a všeobecne bezpečnostný personál (banková ochrana, bezpečnostný personál na diskotékach a pod.) ako aj pre civilných nositeľov. EnGarde DeLuxe carrier  (poťah vesty) obsahuje v prednej aj zadnej časti vnútorne všité vrecká určené pre vloženie balistických panelov. Ich vloženie zabezpečí rýchly a bezproblémový upgrade na vyšší stupeň balistickej ochrany (hard armor). Následne tieto vesty určené pre skryté nosenie zabezpečujú nositeľovi rovnaký stupeň ochrany ako ťažké taktické balistické vesty používané armádnymi alebo špeciálnymi policajnými útvarmi, pričom aj v takejto podobe svojmu nositeľovi zabezpečujú  skryté nosenie.   

Vesta v triede odolnosti NIJ IIA+ váži neuveriteľných 1,95 kg (v triede odolnosti NIJ II1 len 1,5 kg) bez kompromisov v oblasti ochrany nositeľa. Predná, zadná a bočné časti spĺňajú príslušnú NIJ normu.
Na balistické komponenty vesty EnGarde DeLuxe nezávisle od stupňa poskytovanej ochrany poskytujeme 10 ročnú záruku.

Zásielka EnGarde DeLuxe pozostáva z balistického paketu a dvoch poťahov (jeden biely / jeden čierny).

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT alebo ENGARDEIIIA-PRO
Materiál poťahu: Cotton twill
NIJ ochranná trieda: II+ alebo IIIA+  
Hmotnosť (pri veľkosti vestyMedium):       1.5 kg / 3.3 lbs pre NIJ Level II+
   1.95 kg / 4.3 lbs pre NIJ Level IIIA+
Farebné prevedenie: Biele, čierne
Doplnky:                           TitanSkin™ Anti-Stab panely (prídavná ochrana pred chladnými zbraňami, ENGARTEX™ Soft Trauma panely (panel minimalizujúci traumu mäkkých tkanív po zásahu projektilom)
EnGarde DeLuxe

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 


 

EnGarde Dual Use vesta na skryté nosenie Nedávno vylepšená EnGarde Dual Use vesta je najlepším riešením pre pracovníkov polície a bezpečnostného personálu, ktorí príležitostne vyžadujú zvýšenú, ale nenápadnú ochranu pred hrozbou zásahu vysokorýchlostnými projektilmi, napr. z útočných pušiek a iných dlhých zbraní.
Vesta je veľmi flexibilná, chráni hrudník, chrbát a bočné časti trupu na úrovni NIJ triedy IIIA. Na prednej a zadnej časti vesty sa nachádzajú 2 vnútorné vrecká umožňujúce vloženie dvoch balistických panelov o rozmeroch 10” x 12”, t.j. o rozmeroch 25,4 x 30,48 cm. Tieto panely zvyšujú triedu ochrany tejto vesty na stupeň NIJ III, pri zásahu zabraňujú vzniku trauma šoku a zvyšujú schopnosť užívateľa po zásahu opätovať paľbu.

Hmotnosť samotnej vesty dosahuje iba 1,95 kg a 4,5 kg po vložení prídavných panelov balistickej ochrany. Toto prevedenie dáva užívateľovi možnosť výberu mäkkej ohybnej vesty pri bežnom užívaní alebo ťažkej vesty chrániacej pred zásahmi vysokorýchlostnými strelami z dlhých zbraní. Unikátnosť tejto vesty spočíva v ekonomickej výhodnosti (namiesto dvoch druhov viest postačuje jediná + prídavné panely) ako aj skrytom prevedení pri vysokom stupni balistickej ochrany.

V ponuke aj verzia v ochrannej triede NIJ IV, ktorej hmotnosť spolu s balistickými panelmi dosahuje 7,5 kg.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT (NIJ Level II+) alebo
ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál poťahu: Cotton twill
NIJ ochranná trieda: II+ alebo IIIA+        
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                                     1.5 kg / 3.3 lbs pre NIJ Level II+
  1.95 kg / 4.3 lbs pre NIJ Level IIIA+
  4.5 kg / 10 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ Level III
   7.5 kg / 16.5 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ Level IV
Farebné prevedenie: námornícka modrá
Doplnky:                                                  TitanSkin™ Anti-Stab panely (prídavná ochrana pred chladnými zbraňami, ENGARTEX™ Soft Trauma panely (panel minimalizujúci traumu mäkkých tkanív po zásahu projektilom)
EnGarde Dual Use

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 


 

EnGarde Patrol vesta
EnGarde Patrol vesta je najlepším riešením pre pracovníkov polície a bezpečnostného personálu, ktorí príležitostne vyžadujú zvýšenú, ale nenápadnú ochranu pred hrozbou zásahu vysokorýchlostnými projektilmi, napr. z útočných pušiek a iných dlhých zbraní.
Vesta je veľmi flexibilná, chráni hrudník, chrbát a bočné časti trupu na úrovni NIJ triedy IIIA. Na prednej a zadnej časti vesty sa nachádzajú 2 vonkajšie prídavné vrecká umožňujúce rýchle vloženie dvoch balistických panelov o rozmeroch 10” x 12”, t.j. o rozmeroch 25,4 x 30,48 cm. Tieto panely zvyšujú triedu ochrany tejto vesty na stupeň NIJ III, prípadne NIJ IV, pri zásahu zabraňujú vzniku trauma šoku a zvyšujú schopnosť užívateľa po zásahu opätovať paľbu.

Hmotnosť samotnej vesty dosahuje iba 1,95 kg a 4,5 kg po vložení prídavných panelov balistickej ochrany triedy NIJ III. Toto prevedenie dáva užívateľovi možnosť výberu mäkkej ohybnej vesty pri bežnom užívaní alebo ťažkej vesty chrániacej pred zásahmi vysokorýchlostnými strelami z dlhých zbraní. Unikátnosť tejto vesty spočíva v ekonomickej výhodnosti (namiesto dvoch druhov viest postačuje jediná + prídavné panely) ako aj skrytom prevedení vesty pri vysokom stupni balistickej ochrany. Hlavnou odlišnosťou od vesty Dual Use spočíva v prevedení prídavných vreciek, ktoré sú umiestnené na vonkajšej strane vesty a umožňujú bleskovú inštaláciu, prípadne odňatie panelov v NIJ triedach III alebo IV. Vylepšený bol aj odoberateľný upínací systém SMART™, ktorý je v tejto podobe robustnejší a umožňuje väčší rozsah nastavenia. Vnútorné plochy vesty EnGarde Patrol pokrýva  AirFlow™ sieťovaná tkanina, minimalizujúca potenie a zabezpečujúca lepšiu ventiláciu vzduchu pod vestou. Výsledkom je ešte väčší komfort pri nosení. Materiál carrieru je odolnejší Heavy Duty Poly Duck. EnGarde Patrol je možné objednať aj s balistickým paketom  ENGARDEII-ULTRALIGHT  v triede odolnosti NIJ II+. V tomto prípade hmotnosť samotnej vesty dosahuje len 1,5 kg.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT (NIJ Level II+) alebo
ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál poťahu: Heavy duty Poly Duck (vesta je určená do ťažkých podmienok)
NIJ ochranná trieda: II+, IIIA+, III alebo IV     
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                                    1.5 kg / 3.3 lbs pre NIJ Level II+
   1.95 kg / 4.3 lbs pre NIJ Level IIIA+
   4.5 kg / 10 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ Level III
   7.5 kg / 16.5 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ Level IV
Farebné prevedenie: Námornícka modrá
Doplnky:     Odnímateľná ochrana krku, rozkroku a ramien
EnGarde Patrol

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 


 

EnGarde Leopard vesta
Vesta EnGarde Leopard je produktom evolučného tlaku pôsobiaceho  v procese vývoja taktických balistických viest s vysokým stupňom ochrany určených k riešeniu vysokoprofilových incidentov. Táto ochranná vesta primárne určená pre špeciálne jednotky, plne zohľadňuje skúsenosti a poznatky, často vykúpené krvou, získané počas bojových operácii v asymetrických konfliktoch Blízkeho východu.  V súlade s týmito poznatkami je povrch vesty pokrytý MOLLE  systémom, ktorý zabezpečuje stabilnú platformu k variabilnému upnutiu rozličných doplnkov, napríklad puzdier na zásobníky, granáty, vysielačku, baterku, holster či hydrovaku. Tieto môžu byť rozmiestnené na celej veste podľa individuálnych preferencií každého užívateľa. Doplnky môžu byť ľubovoľne pridávané I odnímané podľa meniacich sa podmienok nárokov jednotlivých misií. Pridaním MOLLE systému na povrch balistickej vesty došlo k zlúčeniu dvoch viest – balistickej a taktickej, pričom nositeľ profituje z úspory hmotnosti a zlepšeniu pohyblivosti I komfortu. Vesta je v zadnej časti vybavená robustným úchytom – takzvaným drag handle, umožňujúcim v prípade nutnosti pomocou neho odtiahnúť raneného bojovníka z oblasti bezprostredného ohrozenia do bezpečia.  

Vonkajšie vrecká určené k uloženiu balistických panelov triedy odolnosti NIJ III alebo NIJ IV umožňujú rýchly a bezproblémový prístup.

Carrier má v hornej časti vonkajších vreciek suché zipsy umožňujúce pripnutie príplatkových identifikačných symbolov, znakov alebo nápisov. Vesta EnGarde Leopard umožňuje pripnutie balistickej ochrany rozkroku, krku a ramien.


Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO
Materiál poťahu: Heavy duty Poly Duck (vesta je určená do ťažkých podmienok)
NIJ ochranná trieda: IIIA+, III alebo IV        
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                              3 kg / 6.6 lbs iba vesta
   5.5 kg / 12.1 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ III
   8.6 kg / 19 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ IV
Farebné prevedenie: Námornícka modrá (za príplatok farba na želanie)
Doplnky:                                                  Odnímateľná ochrana krku, rozkroku a ramien
EnGarde Leopard

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 


 

EnGarde Panther vesta
EnGarde Panther vesta je taktická policajná vesta spájajúca maximálnu možnú ochranu s pohyblivosťou doteraz nevídaného rozsahu. Samotná vesta chráni svojho nositeľa na úrovni NIJ IIIA v oblasti hrudníka, chrbta a bočných strán trupu. Ochranná trieda vesty môže byť zvýšená podľa želania na triedu odolnosti NIJ III alebo NIJ IV vložením príslušných balistických panelov. Vesta obsahuje odnímateľnú ochranu ramien, krku a rozkroku. Zosilnená dvoma vloženými panelmi balistickej ochrany NIJ triedy IV zmesi lisovanej keramiky a dyneemy rozmerov 25,4 x 30,48 cm chráni aj pred protipancierovými strelami do ráže 30-06 Springfield, teda aj pred priebojnými strelami z útočných pušiek ráže .223 (G-36, M-16, M-4, AR-15, Sig 550, atď), 7.62x39 (Kalašnikov, Saiga, Sa vz. 58) a 308 Win (G-3, FN-FAL, M-14).
Na želanie dodávame s vestou odnímateľné nápisy na štítkoch upevňovaných pomocou suchých zipsov na vestu.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál poťahu: Nylon (240-320g/m2)
NIJ ochranná trieda: IIIA+, III alebo IV        
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                                      4.5 kg / 9.9 lbs (vesta, vrátane ochrany krku/ramien + rozkroku)
   7.3 kg / 16.1 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ III
   10.1 kg / 22.3 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ IV
Farebné prevedenie: Námornícka modrá
Doplnky: Odnímateľná ochrana ramien a rozkroku
EnGarde Panther

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 


 

EnGarde Dragon vesta
EnGarde Dragon vesta je najnovším prevedením vojenskej ochrannej vesty. Vyrábaná s najvyššou možnou presnosťou z najlepších na trhu dostupných materiálov dosahuje stupeň ochrany NIJ III alebo IV podľa druhu vložených panelov balistickej ochrany. Vesta je veľmi kompaktná, odolná a robustná. Obsahuje odnímateľnú ochranu ramien a krku.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál poťahu: Nylon (240-320g/m2)
NIJ ochranná trieda: IIIA+, III alebo IV       
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                                4.5 kg / 9.9 lbs (vesta, vrátane ochrany krku/ramien + rozkroku)
   7.3 kg / 16.1 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ III
   10.1 kg / 22.3 lbs s dvoma balistickými panelmi v NIJ IV
Farebné prevedenie: Stredoeurópska maskáčová/púštna maskáčová
Doplnky: Odnímateľná ochrana ramien a rozkroku

EnGarde Dragon

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 

EnGarde Executive vesta
EnGarde Executive vesta je produktom výnimočnej kvality a dizajnu určená ľuďom, ktorých povolanie vyžaduje reprezentatívny vzhľad. Táto vesta je ideálnou voľbou pre politikov, podnikateľov a ich bodygardov.
Vesta pri hmotnosti iba 2,5 kg (5,5 lbs) poskytuje nositeľovi optimálnu ochranu na úrovni NIJ triedy IIIA. EnGarde Executive vesta ochraňuje nositeľa kontinuálne v prednej a zadnej časti ako aj z bokov. Poťah vesty je zhotovený z vysokokvalitnej bavlny.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál poťahu: Cotton twill
NIJ ochranná trieda: IIIA+      
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                                2.5 kg / 5.5 lbs
Farebné prevedenie: Čierna


  EnGarde Executive

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 

EnGarde Puma vesta
EnGarde Puma je balistická ochranná vesta je určená primárne pre príslušníkov ozbrojených  zborov, zamestnancov SBS-iek, operátorov kontraktorských spoločností a všeobecne bezpečnostný personál. Vesta zabezpečuje príkladnú ochranu v rozsahu 360° a komfort nosenia. Vesta je určená do ťažkých podmienok a umožňuje nosenie externého nákladu na jej vonkajšej strane.
Vesta je v zadnej časti vybavená robustným úchytom – takzvaným drag handle, umožňujúcim v prípade nutnosti pomocou neho odtiahnuť raneného bojovníka z oblasti bezprostredného ohrozenia do bezpečia.  
Carrier vesty má v hornej časti vonkajších vreciek suché zipsy umožňujúce pripnutie príplatkových identifikačných symbolov, znakov alebo nápisov a to vpredu o rozmeroch 10 cm x 30 cm a v zadnej časti 5 cm x 10 cm. Vesta je štandardne dodávaná s piatimi externými  úložnými priestormi: 1x pre vysielačku,  2x pre zásobníky, 1x pre zásahovú výbušku a 1 vrecko uzatvárateľné zdrhovadlom.

Popis:

Dostupné balistické komponenty: ENGARDEII-ULTRALIGHT (NIJ Level II+) alebo
ENGARDEIIIA-PRO (NIJ Level IIIA+)
Materiál poťahu: Heavy duty Poly Duck (vesta je určená do ťažkých podmienok)
NIJ ochranná trieda: II+ alebo IIIA+                
Hmotnosť (pri veľkosti vesty Medium):                                        1.9 kg / 4.2 lbs pre NIJ Level II+
   2.5 kg / 5.5 lbs pre NIJ Level IIIA+
Farebné prevedenie: Námornícka modrá


  EnGarde Puma

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

 

EnGarde PASGT prilba v NIJ Level IIIA
Pravdepodobne najrozšírenejší typ balistickej ochrany hlavy ktorého počiatky siahajú kdesi do obdobia vojny vo Vietname. Bojmi mnohokrát preverená konštrukcia poskytujúca veľkú chránenú plochu a chrániaca svojho nositeľa pred zraneniami spôsobenými zásahmi projektilov alebo fragmentmi delostreleckej či leteckej munície. Je zavedená vo výstroji mnohých armádnych i policajných útvarov po celom svete.

Prilba vykazuje vysokú balistickú odolnosť voči projektilom, črepinám a prehybom po zásahoch pri výrazne zníženej záťaži krčnej chrbtice. PASGT poskytuje maximálnu ochranu i proti projektilom .44 Magnum s hmotnosťou 240 grainov do rýchlosti 1400 stôp za sekundu.

Popis
NIJ ochranná trieda: IIIA
Hmotnosť: 1.4 kg / 3.1 lbs
Farebné prevedenie: Námornícka modrá
Materiál: niekoľko vrstiev Kevlaru


  EnGarde PASGT

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

EnGarde MICH prilba v NIJ Level IIIA
Využívajúc najnovšie technológie a poznatky v oblasti balistickej ochrany vznikla prilba MICH, vyvinutá aby prekonala doteraz užívané balistické pokrývky hlavy včítane svojho predchodcu – prilbu PASGT. V porovnaní s PASGT prilbou používanou v súčasnosti ako štandard v americkej armáde je MICH prilba výrazne ľahšia a kompaktnejšia. Ochrana okolo uší je redukovaná, rovnako ako zadná časť prilby. Chýba lem v prednej časti taký typický pre PASGT. Všetky tieto úpravy umožňujú lepšie periférne videnie a teda širšie zorné pole, zlepšujú percepciu sluchových vnemov nositeľa, komfort mierenej streľby v ležiacej polohe a v konečnom dôsledku poskytujú doteraz nepoznaný stupeň efektivity a pohodlia operátora, čo vynikne predovšetkým počas dlhotrvajúcich misií.
Dizajn prilby je navrhnutý pre maximálnu kompatibilitu s prístrojmi nočného videnia, ochrannými okuliarmi,  prostriedkami individuálnej balistickej, biologickej a chemickej ochrany (plynovými maskami) a širokým spektrom komunikačných prostriedkov (napr. SFCTB Special Forces Communications System).
Napriek všetkým  týmto úpravám prilba vykazuje vysokú balistickú odolnosť voči projektilom, črepinám a prehybom po zásahoch pri výrazne zníženej záťaži krčnej chrbtice. MICH poskytuje maximálnu ochranu i proti projektilom .44 Magnum s hmotnosťou 240 grainov do rýchlosti 1400 stôp za sekundu. MICH prilby majú 4-bodový bradový popruh s integrovanou výstelkou (pad) záhlavia a Pad: 7 EVA penových výstelok s dvojdielnym chráničom brady.

Popis:
NIJ ochranná trieda: IIIA
Hmotnosť: 1.3 kg / 2.9 lbs
Farebné prevedenie: Desert Tan (púštna hnedá), Black (čierna), Navy Blue (námornícka modrá).
Veľkosti: Prilby sú vyrábané v dvoch veľkostiach Medium a Large.

EnGarde MICH

Kliknite pre zväčšenie obrázka

Kliknite pre informáciu o cen

EnGarde DYNEEMA® panel v NIJ III
Balistický panel EnGarde DYNEEMA® Level III pozostáva 100% DYNEEMY lisovanej technológiami spoločnosti EnGarde. Panely sú 3-dimenzionálne tvarované a odolávajú mnohonásobným zásahom projektilov a črepín. Majú pozitívny vztlak, nakoľko ich merná hustota je nižšia ako merná hustota vody, teda plávajú na vode. Tento panel vyhovuje balistickej NIJ norme stupňa III v kombinácii s balistickou vestou v ochrannej triede IIIA.

Špecifikácie:
Rozmery: 10" x 12" (25,4 cm x 30,48 cm)
Hmotnosť: 1.25kg / 2.75 lbs
Hrúbka: 1.9 cm / 0.76"EnGarde panel Level III

Kliknite pre informáciu o cen

 

EnGarde Aramid/Ceramic panel v NIJ IV
Balistický panel EnGarde Aramid/Ceramic panel v triede odolnosti NIJ IV je kombináciou DYNEEMY® a keramiky.  Panely sú 3-dimenzionálne tvarované a odolávajú zásahom črepín a protipancierových projektilov, až do ráže 7,62x63 AP (30-06 Springfield Armor Piercing). Tento panel vyhovuje balistickej NIJ norme stupňa IV v kombinácii s balistickou vestou v ochrannej triede IIIA.

Špecifikácie:
Rozmery: 10" x 12" (25,4 cm x 30,48 cm)
Hmotnosť: 2.8 kg / 6.15 lbs
Hrúbka: 1.7 cm / 0.67"


EnGarde panel Level IV

Kliknite pre informáciu o cen